Fiona Clarkson

¨Drumkilty", UK

Zamilovala jsem se do Golden retrieverů ve  věku 12 let a prvního jsem získala ve 14, tak jsem byla tak či onak spojena s plemenem dalších 40 let. Měla jsem krátce chovatelskou stanici v Irsku a po přestěhování do Anglie v 70. letech jsem registrovala  prvně Caoimhin a později Drumkilty v roce 1997.

Nikdy jsem nebyla schopná mít větší počet psů vzhledem k mé práci zdravotní sestry v Animal Welfare, ale vlastnila jsem nebo odchovala jednoho šampiona UK, jednoho irského šampiona, 5 CC nebo RCC vítězů, 5 Junior Warrant držitelů a 14 chovných jedinců. Také si užívám s ními práci a s několika z nich jsem dosáhla Show Gundog Working Certifikátů. Můj irský šampion vedl také v  pracovních testech, když byly děti malé a já pracovala jen na částečný úvazek. Momentálně se dělíme o domov s 8 goldeny, jedním pracovním labradorem a jedním zahranářským terierem.

Spolupracuji se záchranným centram pro všechny plemena ve Skotsku posledních 14 let, kde jsem rozvinula svůj zájem a znalosti problematiky chování. Naštěstí jsme nemuseli zachránit mnoho goldenůZačala jsem s posuzováním v UK v roce 1995, CC´s jsem zadávala  poprvé v roce 2005. Posuzovala jsem v Irsku, Itálii, Holandsku, Francii, Gelgii, Finsku a Dánsku. Užívám si posuzování a považuji to za čest a velmi se těším, že uvidím hodně pěkných psů na Konopišti!

Fiona Clarkson

              HLAVNÍ SPONZOR                               OSTATNÍ SPONZOŘI

                

                                   

                                                                                                                                                                                                   

 

 

                                                                                                                                                                     

  

 

DALŠÍ SPONZOŘI

CHS Bohemiatilia

CHS Golden Erinor