Jackie Hodge

Naše chovatelská stanice byla založena v roce 1985 a její jméno NAIKEN je odvozeno z názvu zemí NAIrobi a KENya, kde jsme se já a manžel narodili.

Mým prvním psem byl v r.1977 německý ovčák a k němu a žlutému labradorovi mého manžela, který byl zachráněn, přibyla v r.1981 čokoládová labradorka Tekka.

Tekka porodila Naiken Adisi, s kterou jsme mohla dělat spoustu aktivit, byla skutečně všestranným labradorem. Úspěšně jsem ji vystavovala na Open výstavách a když porodila Naiken Dusty Droven (1989) a Naiken Eduardo Esquire (1991) začala jsem s úspěchy čokoládové labradory, kteří v té době začínali, vystavovat i na výstavách vyššího typu (Championship).

Díky mým fenám jsem odchovala vrhy labradorů, kteří kromě účasti na výstavách, pracují v zimě na honech, dělají agility, obedience či mají složenu zkoušku Good Citizen Dog.

Všichni naši psi jsou zdravotně vyšetřeni.

Prvním anglickým výstavním šampionem byla Naiken Kris a prvním anglickým šampionem, po získání pracovního certifikátu, se stal Naiken Russian Rhythm. Následovali Quincy, Way Out West, Xclusive Dream and Zephyr. Dále jsem získala spousty CC a ResCC ocenění s Eduardo Esquire, Fairy Footsteps, Hickory, Buckholt Katie at Naiken, and Lindall Nadia at Naiken  a z naší CHS pochází i spousta zahraničních šampionů .

Posuzovat jsem začala v r.1992 v Anglii a zadávat ocenění CC v r.2004. Měla jsem tu čest posuzovat v celé Evropě, Skandinávii, USA, Kanadě a Japonsku.

Děkuji, že jste mě podruhé pozvali do České republiky a velmi se těším na posuzování.

              HLAVNÍ SPONZOR                               OSTATNÍ SPONZOŘI

                

                                   

                                                                                                                                                                                                   

 

 

                                                                                                                                                                     

  

 

DALŠÍ SPONZOŘI

CHS Bohemiatilia

CHS Golden Erinor